ยินดีต้อนรับ, บุคคลทั่วไป
ชื่อผู้ใช้: รหัสผ่าน: จดจำข้อมูลการเข้าระบบ
นี่คือคำอธิบายหัวข้อย่อย
  • หน้าที่:
  • 1

กระทู้: tytul test bloga

tytul test bloga 1 ปี 8 เดือน ที่ผ่านมา #359

  • ufidupex
  • รูปประจำตัวของ ufidupex
  • ออฟไลน์
  • Fresh Boarder
  • จำนวนโพสต์: 1
  • พลังน้ำใจ: 0
Jesienią 1997 r. Brin i Page potrzebowali nowej firmy dla wyszukiwarki BackRub. O dopłatę poprosili Seana Andersona, kolegę z lokalu Page'a, który korzystał zbyt działanie pisać na tablicy każde zobowiązania jakie przyjdą mu do głowy. W spokoju, 15 września 1997, podczas którejś sesji Sean zaproponował Googolplex uzasadniając "Staracie się opracować produkty, które pozwalały ludziom na kontrolowanie olbrzymiej dozy możliwościach i googol to przecież ogromna liczba". Larry, któremu spodobała się nazwa, sprawdził, czy domena jest darmowa a nieustannie tego wieczora ją zarejestrował[14], nawet nieświadomy błędu, który powiedział wpisując "google", a wtedy inną firmę wypisał na tablicy w porządku. Rano Tamara Munzner dopisała "pewno uznawało być googol?". Dobra nazwa istniała szybko zarejestrowana z dwóch i pół roku[15].

Początkowo wyszukiwarka podejmowała na serwerach amerykańskiego Stanford University, w dziedzinie google.stanford.edu, do etapu rejestracji google.com 15 września 1997. Rejestracja przedsiębiorstwa przyszła rok później, 4 września 1998. Głównym w przygodzie wsparciem finansowym udzielonym Google była opłata stu tysięcy dolarów, przekazana także przed faktycznym założeniem przedsiębiorstwa Google Inc.. Ofiarodawcą był Andy Bechtolsheim, współzałożyciel Sun Microsystems oraz było wtedy finansowanie na wartości anioła biznesu. Sama z klasy pochodzenia nazwy google mówi, że wtedy akurat Bechtolsheim popełnił błąd, wpisując nazwę na udzielanym czeku wymieniającym na liczbę 100 000 dolarów. 10 sierpnia 2015 dotychczasowy CEO Larry Page ogłosił stworzenie nowej fabryki Alphabet Inc. Od 3 października 2015, Google jest agencją Alphabet, a Sundar Pichai jest CEO Google. Akcje GOOG i GOOGL są obecnie akcjami Alphabet.

google.com

Żarty
Firma swoja jest z dużo humorystycznych akcentów zaszytych w sprzedawanych pomocach, i zarówno z często złożonych żartów primaaprilisowych, takich jak reklam wprowadzenia napoju Google Gulp![16] albo algorytmu PigeonRank[17], w jakim cena stron internetowych zawierała stanowić oceniana przez gołębie z notatki na ich rzekomą "umiejętność podejmowania natychmiastowych decyzji w losu skonfrontowania z ważnymi wyborami". Skoro w aplikacji Google Earth lub Google Maps prosimy o trasę z Ameryki Północnej do Australii program szkoli, by poprzez Ocean Spokojny przepłynąć kajakiem[18], i w ramach podziwu dla pisarza Douglasa Adamsa, kalkulator wkomponowany w wyszukiwarkę Google jako reakcja na "zagadnienie o istnienie, wszechświat także całą resztę" podaje wartość 42[19].

Z okazji prima aprilis w 2013 zaprezentowano aplikację Nos Google, która po przyłożeniu nosa do ekranu komputera lub wyświetlacza smartfonu była emitować każdy wybrany zapach.

Przejęcie portalu Panoramio
W lipcu 2007 roku koncern przejął portal Panoramio. Wedle obietnic i zobowiązań zdjęcia użytkowników Panoramio, których konta były zespolone z Google zawierały w terminie likwidacji portalu wędrować do Google Photos. Faktycznie portal Panoramio przestał działać dnia 1 lutego 2018, natomiast zestawy do owej chwili (czerwiec 2018) nie zostały przekazane do Google, bądź przeniesiono spożywa w drobnych ilościach. Klienci Panoramio, którzy przyjmowali portal m. in. również jako zewnętrzny dysk dla bliskich zdjęć, potracili niejednokrotnie wskutek niedopełnienia tego zobowiązania kilkanaście tysięcy oraz nic prostych zbiorów. Poznikały również wszelkie stare zdjęcia z Google Maps, jakie wcześniej były automatycznie liczone z portalu Panoramio.[20] [21]

Kontrowersje
Pewne z realizacji traktowanych przez organizację Google broniły się powodem kontrowersji jak np. niejasny metoda uzyskiwania i umieszczania informacjach dot. innych klientów czy zarzut wspierania cenzury w Internecie.

W Chińskiej Republice Ludowej Google, wraz z zagranicznymi istotnymi przedsiębiorstwami z branży IT, uzależniło się ograniczeniom narzucanym przez tamtejszy rząd, w przemian za granica wjazdu do zbytu. Ograniczenia te polegają m.in. na ograniczaniu dostępu do nieplanowanych cech dla mieszkańców Chin (np. powiązanych z protestami na rynku Tian’anmen w 1989 roku, stron wspierających ruchy niepodległościowe w Tybecie czy Tajwanie itp.). Tworzenia ostatnie stary analizowane przez niektórych aktywistów jako rażąco inne z wartością don't be evil. 12 stycznia 2010 roku spółka na bliskim oficjalnym blogu poinformowała, że nie zamierza dłużej cenzurować wyników znajdowania w chińskiej wersji swojej wyszukiwarki[22].

Pozostałym popularnym zarzutem pod adresem Google jest niebezpieczna polityka prywatności, jaka do świeża nie stosowałaś żadnych ograniczeń opowiadających tego, jak długo spółka przechowywać będzie zapytania klientów a sięganie ciasteczek do połączenia ze sobą dodatkowych wizyt poszczególnej postaci. W roku 2007 spółka zmodyfikowała nieco swoją strategię w obecnym względzie[23].

W 2007 roku Christian Institute oskarżyło Google o dyskryminację organizacji chrześcijańskich i wartości wolności światopoglądowej przedstawionej w brytyjskiej ustawie z 2006 roku spośród czynnika odmowy zamieszczenia płatnych ogłoszeń do osobistych internetowych stron pro-life. Informacji były pojawiać się po wprowadzeniu hasła "aborcja". Spółka Google tłumaczyła się tym, że zaakceptowana przez nią forma zabrania wymagania i reklamowania stron, które zbierają religię z takimi kwestiami jak teraz aborcja. Proces sądowy powstrzymałbym się we wrześniu 2008 r. umową i zlikwidowaniem Google z poruszanego stanowiska[24].

Podobny przykład korzystał zajęcie w Polsce, kiedy firma Google odmówiła zamieszczenia reklamy poleconej przez Towarzystwo Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi. Informacja była nakłaniać do protestu przeciwko przyznaniu przez Polskę Karty Praw Podstawowych[25].

Google w Japonii za to wymagał usunąć część automatycznych podpowiedzi, które – pojawiając się po nazwiskach poszczególnych osób – sugerowały, że pani o jakiej nazwisko się zapisuje w wyszukiwarkę miała stanowić kryminalną przeszłość[26].

Google badane jest zarówno za inny przepis, który obowiązuje od 1 marca 2012 roku:

Quote-alpha.pngRegulamin w metoda nazbyt ogólny definiuje profil oraz model danych personalnych podlegających nowym zasadom. W efekcie większość kontrahentów nie będzie w stanie poznać jakie informacje, w jakich końcach a w który środek są gromadzone za pośrednictwem poszczególnych serwisów Google. Fakt, że Google informuje odbiorców w który fason nie będzie uzyskiwał danych personalnych oraz przetworzonych porady na fakt działań dokonywanych poprzez nich w poszczególnych serwisach nie wystarcza do słowa wszystkiego obrazu tak dużych zmian – Isabelle Falque-Pierrotin, prezes CNIL[27]
13 maja 2014 Europejski Trybunał Sprawiedliwości nakazał przedsiębiorstwu, aby więc udostępniło obywatelom Unii Europejskiej możliwość wyrzucenia ze kart wyszukiwarki poradzie na miejscowy temat[28], co spotkało się z poruszanymi odczuciami ze okolice opinii publicznej, bowiem spośród obecnej alternatywy zadeklarował skorzystać człowiek skazany za posiadanie pornografii dziecięcej[28]. Samo Google, celem dobrego stanowienia o potrzeby napływających wniosków, stworzyło specjalny zespół doradców, który podaje się z radców prawnych i filozofów[29]. Wcześniej, przed sądem, Google myślało że podobne akcje są znamiona cenzury[30].

W lipcu 2017 roku odbywający w Google inżynier James Damore wydał w lewej sieci przedsiębiorstwa notatkę, w jakiej opisywał w wątpliwość celowość przeprowadzanych poprzez przedsiębiorstwo inicjatyw na kwestia różnorodności. W tekście Damore sugerował m.in., że niższy udział dziewczyn w sektorze komputerowym niekoniecznie musi pochodzić z seksizmu i eksploatacji, usuwaj stanowi rezultatem naturalnych różnic między zainteresowaniami ślubnych i panów. Twierdził także, iż w przedsięwzięciu jest wrogość wobec osób mówiących konserwatywne poglądy[31]. 5 sierpnia zawartość notatki została wydana w Necie przez serwis Motherboard po tym, jak szereg pracowników Google skrytykowało w serwisie Twitter zawartość dokumentu[32]. 7 sierpnia Damore został odprawiony z przedsiębiorstwa[33]. 8 stycznia 2018 roku Damore, wraz z oryginalnym rozwiązanym pracownikiem Google, wystosował przeciw przedsiębiorstwu pozew zbiorowy, w którym wydaje ją o dyskryminację. Według pozwu w Google była prowadzić kultura wrogości wobec białych ludzi również świadomości o konserwatywnych poglądach, a dodatkowo atmosfera przystania na ich dyskryminowanie[34][35].
gugiel
สมาชิกเท่านั้นที่มีสิทธิในการตั้งและตอบกระทู้
  • หน้าที่:
  • 1
เวลาที่ใช้ในการสร้างหน้าเว็บ: 0.182 วินาที

our company partners